Jak powinniśmy rozumieć definicję tuningowania? Czy jest podział w zakresie tuningu? Jak to rozumieć?
Jeżeli chodzi o tuning to nie ma zgody, co do zrozumienia tego zagadnienia. Dla jednych bowiem tuning to najzwyczajniej przerabianie i rasowanie aut, dla innych to przejaw mody albo stylu życia, niezależności i indywidualności.
Rację można przyznać obu stronom, bo tuning z języka angielskiego (kurs języka angielskiego zaawansowany) znaczy regulację lub strojenie. To zmodyfikowanie w pojazdach seryjnych, dzięki czemu można uczynić z nich niezwykłe egzemplarze. W ostatnim czasie właśnie taka dziedzina motoryzacji rozwinęła się wyjątkowo dynamicznie. W sumie to każde auto się do tego nadaje, może to być na przykład Astra f tuning, chociaż to akurat inne marki samochodów są częściej tak przerabiane.


Niby trudno wskazać jakie, lecz z pewnością marka Audi jest dość często tuningowana. Świetnym przykładem niech będzie np. Audi 80 b4 tuning. Tuning właściwie dzieli się na dwie podstawowe kategorie. Jednym jest tuning mechaniczny, następnym optyczny, porównaj eco tuning. Na początku wiele osób uważało, iż wyłącznie ten pierwszy rodzaj przeróbek podchodzi pod definicję tuningowania. A to z tego powodu, iż tylko tego rodzaju przeróbki, jakie są w stanie zmaksymalizować osiągi pojazdu, i to różnego typu, jak prędkość maksymalna lub zwiększenie momentu obrotowego, świadczą o realnych zmianach.
Obecnie jednak już ten podział nie istnieje, może i jest wśród pewnych środowisk, ale z pewnością oficjalnie tuningiem również są przeróbki optyczne, czyli typowo stylistyczne. Co najważniejsze, w ostatnim okresie pojawiło się całkiem nowe pojęcie: tuning elektroniczny. Ma to związek z rozwojem technologii i nowych zastosowań, dzięki jakim samochody mogą być w jeszcze większym stopniu bardziej wydajne.
Leave a Comment